בר מצווה בכותל - אירוע עוצמתי

27/11/2018
דת ומסורת


אחת מחוויות הילדות החקוקות אצל ילדים רבים הוא טקס בר מצווה בכותל בירושלים. גם שנים רבות לאחר גיל 13 הנערים אינם שוכחים יום מיוחד זה.

בהליך התכנון של בר המצווה מעוניינת כל משפחה ליצור זיכרון יוצא דופן ולכן היא מבצעת תכנון של מסלול בירושלים הכולל ביקור בכמה מקומות הן לפני והן אחרי טקס בר מצווה בכותל.

בר מצווה בכותל

נסיעה זו היא הזדמנות נפלאה למפגש משפחתי מקסים. בבוקר נפגשים כולם בנקודה הנוחה להם להגעה ונוסעים יחד באוטובוס לעיר הקודש. כבר באוטובוס האווירה מתחממת, שרים שירים נהנים מהאווירה המשפחתית ומהנוף המקסים של הרי ירושלים.

הגעה לכותל המערבי

בכל האזור הסמוך לכותל המערבי, בסמטאות העיר העתיקה גרים תושבים ברובע היהודי וכדי לא להפריע להם מבצעים את הטקסים בכניסה ליד שער האשפתות, בכמה נקודות לאורך הכותל המערבי או סביב העיר העתיקה.

לאורך כל האירוע מלווה איש צוות של כינור דוד את החוגגים ומכוון את דרכם לכיוון המיקום שנבחר לקיים את טקס בר מצווה בכותל.

הטקס המסורתי הוא ברחבת הכותל שם מוציאים בחרדת קודש את ספר התורה מארון הקודש ורוקדים עמו. החתן מניח תפילין וקורא את הפרשה שהתאמן עליה במשך כמה חודשים. קולו המתנגן ערב לאוזניהם של הקהלים הרבים ברחבת הגברים ובעזרת הנשים הסמוכה והשמחה שם היא עצומה.

אפשר לקיים טקס זה גם בקשת רובינזון ליד מרכז דוידזון. זוהי נקודה שרוב הקבוצות האחרות אינן מגיעות אליה ולכן היא פנויה ברוב המקרים . המקום מתאים לטקס שבו משתתפים גם נשים וגם גברים ללא צורך בהפרדה.

מיקום נוסף הוא החלק הדרומי של הכותל שגם בו מספר המתפללים הוא קטן ולכן אפשר לקיים טקס בר מצווה בכותל ללא הפרעות.

הסתיים הטקס המרגש

כשטקס בר מצווה בכותל מסתיים האדרנלין של כולם הוא גבוה ולכן רוקדים ושרים בקצב שמכתיבים הנגנים. בנוסף לכך מפריחים כמות גדולה של בלונים עם שמו של החתן המוטבע עליהם, בצבעי כחול לבן כצבעיו של דגל מדינת ישראל. הכמות העצומה ששל הבלונים מכסה שטח ניכר בשמיים והשמחה גדולה במיוחד.

לקוחות רבים מעוניינים להפריח גם יונים המסמלים שלום וטוהר ולכן כינור דוד מזמינים מראש יונים והם מופרחים בבת אחת בתקווה לשלום.

נקודת הסיום בירושלים

לסיומו של היום הקסום בעיר הקודש, נפגשים כל האורחים באחת המסעדות האיכותיות בירושלים . כינור דוד מרכזים את כל האורחים במסעדות שטיב המזון שבהן הוא בטיב מעולה, המוזמנים נהנים מארוחה נעימה באווירה מיוחדת . בחלק מהמשפחות משלבים במהלך המפגש גם טקס ברכות, החתן מספר על טקס בר מצווה בכותל שחווה באותו היום, האורחים מברכים, מראים מצגות שונות על ילדותו של חתן השמחה, התחנות השונות בזמן והצמיחה שלו עד הגיעו לבגרות.

תוכלו לצפות ולקרוא על מהלך טקס בר מצווה בכותל בירושלים של כינור דוד באתר זה.
שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...