בר מצוה בירושלים

02/10/2017
תיירות ונופש


ירושלים היא לוקיישן מעולה לבר מצוה: ראשית, מדובר באחת הערים הייחודיות לא רק בארץ אלא גם בעולם כולו, והאנרגיות ששוררות בה מבטיחות אירוע חגיגי שייזכר למשך שנים רבות. שנית, מכל פינה בעיר נשקפים נופים מרהיבים שיוצרים תפאורה מוצלחת מאוד לכל בר מצוה, ועוד סיבה טובה במיוחד לערוך בר מצוה בירושלים היא הכותל המערבי, המקום הקדוש ביותר לעם היהודי שאך טבעי שמי שנכנס לעול מצוות (שהרי בר מצווה היא קודם כל ובראש ובראשונה טקס דתי שמציין את הגעת הנער לגיל שבו הוא כבר אינו פטור מקיום המצוות).

לרשות החוגגים שמגיעים לירושלים כדי לחגוג בר מצוה עומדים אולמות אירועים רבים כך שישנן שלל אפשרויות בחירה, ובנוסף ניתן ליהנות ממגוון רחב של אטרקציות בעיר שחוברה לה יחדיו ואשר שוכנת בלבבות של כולנו.

טקס בר מצוה בכותל

השיא של כל אירוע בר מצוה בירושלים הוא הטקס בכותל. כמובן שלא מדובר בחובה, אולם גם חילוניים רבים מגיעים ביום מיוחד זה למקום המיוחד, כדי ליצוק ערך מוסף למעבר מילדות לבגרות. עוד כדאי לדעת ניתן לערוך טקסי בר מצוה בכותל המערבי, השריד הבולט ביותר של בית המקדש של פעם, בימים שני וחמישי בין השעות 7:00-15:00, וכן בראשי חודש וימי חול מועד באותן שעות.

מי שמארגן את טקס בר המצוה בכותל היא הקרן למורשת הכותל, ללא תשלום, אבל חשוב להירשם מראש כדי שניתן יהיה לקיים את האירוע המרגש, שנמשך כ-45 דקות, באופן מסודר.

אטרקציות נוספות בעיר

החיבור בין ירושלים ובר מצווה מאפשר הנאה מאטרקציות נוספות בעיר שגם הן מחברות את בן ה-13 להיסטוריה העשירה של העם היהודי ומכינות אותו לעתיד על סמך העבר.

דוגמה אחת לאטרקציה שכזו היא סיור שמפעילה הקרן למורשת הכותל אל מאחורי הקלעים של המקום המקודש. זהו גם שמו של הסיור, "מאחורי הקלעים", והוא מציג בפני בן ה-13 ומי שבא לחגוג איתו את החדרים המפוארים שהיו בבית המקדש וכן תגליות נוספות שמאירות את ירושלים של פעם באור מרתק.

מקום אחר לשלב בו בין בר מצוה לבין ירושלים הוא מעלית הזמן בקניון ממילא הסמוך לכותל – מיצג מולטימדיה מסחרר שמציג בפני המבקרים אישים כמו שלמה המלך, ירמיהו הנביא ועוד.

אולמות בר מצוה בירושלים

במקביל לטקס הייחודי בכותל המערבי ולאפשרות ליהנות מאטרקציות נוספות בעיר, בר מצוה בירושלים כוללת באופן טבעי גם אירוע למשפחה ולחברים, במתכונת מורחבת או מצומצמת. אירוע שכזה ניתן לערוך באחד מבין אולמות האירועים הרבים בעיר, והשיקולים המרכזיים לבחירת אולם בר מצוה בירושלים הם גודל המקום (שצריך כמובן להתאים למספר המוזמנים), מידת הגיוון בתפריט (שחייב לכלול גם אופציות נטולות גלוטן לטובת הרגישים למרכיב נפוץ זה וכן מנות צמחוניות וטבעוניות עבור הרבים שהחליטו להפסיק לצרוך מאכלים מן החי) והעיצוב, שבאופן טבעי רצוי שיהיה שובה לב בהתאם להעדפות האסתטיות של נער הבר מצוה ושל הוריו.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...