ברוורמן בהוראה דרמטית: הכינו תב"ע חדשה לסגולה

26/06/2018
חדשות


ראש עיריית פ"ת הורה בצעד יוצא דופן למהנדסת העיר ולאגף לאיכות הסביבה בעירייה, להכין תכנית בניין ערים חדשה לאזור התעשייה 'סגולה', כדי למנוע כניסת מפעלים מזהמים לעיר. 

ברוורמן אמר כי הוא מאוכזב מהתנהלות המשרד להגנת הסביבה וכי הצעד הזה ימנע בעתיד כניסה של מפעלים מזהמים לעיר. "בריאות התושבים חשובה מכל שיקול כלכלי או פוליטי. אם המשרד להגנת הסביבה לא מכריע בנושא חשוב זה, אין לי ברירה אלא להשתמש בכל הכלים שעומדים לרשותי כדי להגן על תושבי העיר", אמר ברוורמן.

דרמה בבית משפט: ערעור העירייה התקבל - לחצו כאן לפרטים המלאים

במהלך החודש האחרון, בעקבות נטיית בית המשפט לדחות את החלטת העירייה לסגור את המפעלים שנחשדו כמזהמים באזור התעשייה סגולה, הורה ראש העיר איציק ברוורמן למהנדסת העיר, ד"ר חווה ארליך, לערוך תכנית תב"ע חדשה לאזור התעשייה סגולה. מדובר בשינוי משמעותי לפיו תיאסר פתיחת מפעלים מזהמים ומפעלים המטפלים בחומרים מסוכנים.

יצוין כי אזור התעשייה 'סגולה' שינה במהלך השנים האחרונות את פניו כאשר נפתחו בו שטחי מסחר רבים ואולמות אירועים. ההחלטה של ברוורמן לשנות את התב"ע באזור התעשייה סגולה נובעת בין השאר גם בשל סיבה זו, אולם הסיבה העיקרית שהביאה את ראש העיר להורות על שינוי התב"ע נובעת בשל החשש לפגיעה בבריאותם של תושבי הסביבה.

"אין כאן שאלה ואין כאן התלבטות. דרשתי מהמשרד להגנת הסביבה לנקוט עמדה ברורה שתביא לסגירת המפעלים. מאחר וזה לא קרה ובית המשפט דחה את ההחלטה שלנו לסגור את המפעלים הללו, החלטתי לפעול בכל הכלים שעומדים לרשותי ולהורות על שינוי התב"ע כדי למנוע בעתיד כניסה של מפעלים החשודים כמזהמים. בריאות הציבור היא לא משחק. נקודה", אמר ברוורמן.

בשלב ראשון של שינוי התב"ע, יגובש מתווה עקרונות לתכנון המחודש לאזור התעשייה, כאשר תהיה התייחסות למפעלים הקיימים ויקבעו קריטריונים לתכנון מפעלים חדשים. בשלב שני, תוגש תוכנית בניין עיר חדשה ובה מפרט למתכננים. "מדובר במהלך חשוב שישנה את המציאות של סגולה ובעיקר של תושבי הסביבה", אמר ברוורמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...