בפתח תקווה חיים יותר ומתים הכי פחות

11/12/2017
חדשות


למרות טרנד הבכיינות מסתבר שלא הכל רע בפתח תקווה - דוח שמתפרסם היום מציב את פתח תקווה במקום טוב בצמרת מבין הערים הגדולות בארץ.

מי אמר שרע בפתח תקווה? נתונים מפתיעים (אולי לא את כולם...) מתפרסמים היום ע"י הלמ"ס ולפיהם בשלוש השנים האחרונות (2014-2016) כדאי היה לגור בפתח תקווה, לפחות למי שרוצה לשפר את תוחלת החיים שלו ואת סיכוייו להמשיך לצפות במונדיאל הקרוב.

שווה לחיות בפ"ת

עפ"י הדוח תוחלת החיים בפ"ת עומדת על 83.1 שנים, מה שמציב אותה במקום הרביעי אחרי רחובות, ר"ג וראשון לציון, והרבה לפני באר-שבע למשל, שם חיים "רק" עד גיל 81. אגב, אם אתן נשים יהודיות בישראל תוחלת החיים שלכן היא כ-85 שנים, ועפ"י הנתונים לעיל אם אתן גרות מפ"ת, אולי אפילו יותר...

השנה גם מתפרסמים לראשונה בדוח נתונים (אם כי לא בפילוח לפי ערים) לגבי שנות החיים הבריאות, ולפיהם גברים ונשים שנולדו השנה בישראל צפויים לחיים "בריאים" למשך של קצת יותר מ-65 שנים.

בשבוע שעבר התפרסם דוח של משרד הבריאות המציג גם את אחוז התמותה בשנת 2016, ושם פתח תקווה ניצבת במקום הטוב ביותר (!) מבין הערים הגדולות בארץ, עם שיעור של 4.5 מקרי מוות לכל 1,000 בני אדם. לשם השוואה - בת"א, בחיפה ובערי השרון הנתון עומד על 4.9 ובבאר שבע על 5.6.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...