ביטוח נהג חדש - כל מה שצריך לדעת

12/06/2017
חדשות


נהג חדש מוגדר על פי החוק כבעל רישיון פחות משנתיים ויש לכך השפעה דרמטית על מחיר הביטוח שהוא נדרש לשלם. אז איך חוסכים בהוצאות ובוחרים חברת ביטוח נכונה? הנה המדריך המלא.

החוק בישראל מגדיר נהג חדש כמי שיש לו רישיון במשך פחות משנתיים. עם זאת, מבחינת חברת הביטוח נע הטווח להגדרת נהג חדש בין שנה ועד שנתיים ולכן בחלק מהמקרים ניתן לחסוך בהוצאות באמצעות בחירת חברת הביטוח הנכונה.

כמו כן, החוק מגביל נהגים חדשים בכל הנוגע להקצאת מלווה, בכמות הנוסעים שהם רשאי להסיע ובהטלת עונשים חמורים בשל ביצוע עבירות תנועה. מעבר לכך, חשוב לזכור שהגדרת בעל רישיון ב"נהג חדש" לא קשורה לגילו הביולוגי אלא למספר השנים שבהן הוא מחזיק ברישיון. במילים אחרות, גם אדם בגיל 50 ייחשב על פי החוק לנהג חדש כל עוד יש לו רישיון פחות משנתיים.

כיצד נקבע התמחור עבור ביטוח נהג חדש?

התמחור עבור ביטוח נהג חדש מבוצע בצורה שונה מאשר נהג ותיק כי הוא נמצא בקבוצת סיכון. מחקרים מראים שנהגים חדשים מעורבים יותר בתאונות כי הם לא מספיק מיומנים, מתאפיינים בנטילת סיכונים בלתי מחושבים על הכביש ומתנהלים בצורה פזיזה.

בנוסף, בשביל לדעת כמה עולה ביטוח נהג חדש צריך להפריד בין ביטוח חובה וביטוח מקיף. בביטוח חובה לא בודקים רק את גיל הנהג הצעיר ביותר הצפוי להשתמש ברכב ואת מספר שנות הרישוי שלו, אלא גם את פרטי הרכב מבחינת סוג בעלות, את מספר התאונות של כל הנהגים הצפויים להשתמש בו ואת מאפייני הרכב מבחינת סוג דלק, נפח מנוע, כוחות סוס ומערכות בטיחות.

לעומת זאת, ביטוח רכוש שכולל בתוכו ביטוח מקיף וצד ג' נשען על "פוליסה תקנית" שמוגדרת על ידי משרד האוצר. המשמעות היא שמותר לחברת הביטוח לשנות את תנאי הפוליסה התקנית לטובת המבוטח בלבד, ולא לגרוע כיסויים גם אם מדובר בנהג חדש או צעיר.

איך בוחרים חברת ביטוח?

חברת הביטוח קובעת את עלות הפרמיה על ביטוח רכב בהתאם למידת הסיכון שהיא נוטלת על עצמה. ככל שהסיכון גבוה יותר כך צפויה חברת הביטוח לגבות מחיר יקר על ביטוח חובה ומקיף כאחד. הדוגמא הכי טובה לכך היא ביטוח נהג חדש שיקרה בעשרות אחוזים בהשוואה לביטוחים זהים של נהגים מנוסים.

המחיר הוא לא הפקטור היחיד שצריך לבדוק כאשר בוחרים חברת ביטוח לנהג חדש. חברות הביטוח מציעות פוליסות ייעודיות לנהגים חדשים, אז כדאי קודם כל לערוך סקר שוק מקדים ומקיף. לאחר מכן ניתן להתייעץ עם סוכני ביטוח מומחים, לבדוק איזו פוליסה מספקת כיסוי אופטימאלי ולנצל את ההטבות. במקביל, מומלץ לברר על רמת השירות של חברת הביטוח באמצעות הדירוג השנתי של משרד האוצר. 

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...