בחירת מצבר שנפ הטובה ביותר עבורך

27/01/2017
סביבה וקיימות


מצבר לרכב הוא אחד מן החלקים החשובים ביותר עבור תקינות הרכב והפעלתו. המצבר למעשה אחראי ומספק זרם חשמלי לכל החלקים הזקוקים לחשמל ברכב ולמעשה התנעתו הראשונית של הרכב מבוססת על המצבר.

מצבר הרכב לרוב זקוק לטיפול תקופתי יש צורך לבדוק את מפלס הנוזלים במצבר מידי כל כמה זמן ויש צורך לבדוק שאין קורוזיה על קטבים של המצבר אמנם זהו אינו טיפול מסובך אך למעשה הוא מאריך את חייו של המצבר. אורך חייו של המצבר נע בין שנתיים לארבע שנים תלוי בסוג המצבר ובאיכותו וכמובן בטיפול השוטף שאמורים להעניק לו.

הצרכן הישראלי הממוצע אינו נוהג להחליף את המבצר רק כאשר הוא תקוע והמצבר נגמר לגמרי, זו הרפתקה שאינה נעימה בכלל כאשר נגמר המצבר ברכב ואז תקועים עם רכב שלא מניע ועל פי חוק מרפי תמיד זה מתי שהכי הרבה יש צורך בשימוש הרכב.

אז כאשר מגיעים לשלב הזה שרוצים להחליף מצבר לרכב יש כמה דברים שצריכים לדעת:

דבר ראשון יש להתאים את סוג המצבר לצריכה של הרכב לכל רכב יש את סוג המצבר המתאים לו מבחינת הספק חשמל של המצבר ומבחינת קטבים גודל ומיקום. יש להתאים מצברים לפי דגם הרכב כדי לדעת איזה סוג של מצבר אנו צריכים לרכב שלנו יש לעיין בספר הרכב ואם אינכם יודעים או לא מוצאים את ספר הרכב ניתן להתייעץ עם בעל מקצוע שמתעסק בתחום המצברים.

דבר שני צריך לדעת כי ישנם כמה סוגי מצברים וכמה וכמה סוגי יצרנים המייצרים מצברים לרכב ויש הבדל בין סוגי המצברים השונים ובין יצרני הרכב .

סוגי המצברים מתחלק בעיקר לשני סוגים מרכזיים מצבר הדורש טיפול ומצבר שאינו דורש טיפול "מצבר יבש" ההבדלים בניהם שבמצבר הדורש טיפול חובה לטפל בו אחת לכמה זמן כפי שציינו מקודם ואילו המצבר היבש אין צורך בטיפול כלל וכלל.

בנוסף לכל מצבר ניתנת אחריות המוטבעת עליו בתאריך. האחריות לרוב נעה בין 12 חודשים ל24 חודשים והינה תלויה באיכות המבצר כמובן שמצבר איכותי יותר תינתן עליו אחריות ארוכה יותר יש לקחת בחשבון כאשר רוכשים מצבר איזה סוג אחריות אנו רוצים וכמובן שבהתאם ינוע המחיר.

דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא מי מייצר את המצבר ישנם מצברים המיוצרים בחו"ל ומיובאים לארץ על ידי היבואנים השונים וישנם מצברים המיוצרים בארץ המוכרת בחברות שמייצרות מצברים בארץ הינה חברת שנפ. ישנם הבדלים בין מצברים המיוצרים בארץ לבין אלו שמיוצרים בחו"ל . ישראל ידועה במזג האוויר החם והלח מה שאין כן ברוב המדינות באירופה וכד' מצברים המיוצרים בארץ מותאמים לעבוד במזג האוויר הישראלי דבר שמצברים מחו"ל אינם מותאמים ביותר למזג האוויר השורר כאן בארץ.

רוב המומחים בענף המצברים טוענים כי בחירת מצבר מסוג שנפ טובה יותר מבחירת מצבר מסוגים אחרים תוצרת חוץ .

בחירת מצבר שנפ אינה חייבת להיות בהכרח יקרה יותר בהרבה ממצברים המיוצרים בחו"ל ניתן להשיג מצברי שנפ אצל המשווקים המורשים ובחנויות המובחרות במחירים מיוחדים עם אחריות מלאה וליהנות ממצבר איכותי ואמין המותאם לאקלים הישראלי. 

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...