אקטיביזם חברתי בפתח תקווה

01/07/2017
חדשות


בהתרגשות עצומה סיימו השבוע 21 בני נוער, תלמידי כיתות ט' בחט"ב פיינשטיין, את התכנית "מנהיגות אקדמית", התוכנית בהובלת המחלקה לקליטת יוצאי אתיופיה - אגף הקליטה עיריית פתח תקוה, ובשיתוף היחידה האוניברסיטאית לילדים ונוער - אוניברסיטת אריאל, ומרכז ההדרכה של מנהל חברה ונוער במחוז תל אביב.

התוכנית לוותה ע"י אגף החינוך - המחלקה להתפתחות אישית ומעורבות חברתית. במסגרת התכנית עסקו בני הנוער בשאלות של זהות אישית, מנהיגות ועוד בהדרכתו של ברק אברהם ובליווי של מאיר זגיה.

בני הנוער השתתפו בעשרה מפגשים באוניברסיטת אריאל שם נחשפו לטובי המרצים, למעבדות ולסטודנטים הלומדים באוניברסיטה. עם סיום הלימודים באוניברסיטה עברו בני הנוער הכשרה בנושא "אקטביזם חברתי" ונתינה לקהילה ולאחריה, יחד עם רכזת המעורבות החברתית של בית הספר, בחרו את השינוי אותו הם רוצים לחולל בעירם: שיפור איכות חיי התושבים בשכונת יוספטל. בני הנוער סיירו בשכונה, תיעדו את מצב הגנים הציבוריים, תשאלו את תושבי השכונה, השוו אותם למצב הגנים בשכונה מבוססת בעיר ולבסוף הגישו תמונת מצב מלאה למקבלי ההחלטות בעיר.

הורי החניכים שהיו שותפים מלאים בנעשה בתוכנית הביעו את הערכתם ליוזמי התוכנית, למנהלת חטיבת פיינשטיין תמי סגל ולרכזת המעורבות החברתית בבית הספר שרית רדא עתמי על ההשקעה במהלך כל השנה.

(התמונות באדיבות העירייה)

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...