אירוע למען ילדי משאלת לב

29/05/2017
חדשות


בית החינוך פאול קור באם המושבות ועמותת משאלת לב חוברים ליריד קהילתי חברתי למען ילדי המשאלות.

אין דרך לתאר את ההתרגשות של הילד ברגע שהוגשמה לו המשאלה, ברגע שהוא קיבל את מה שהוא חלם עליו .האנרגיה והתחושה,כי הגשמת המשאלה תורמת לחולה שווה את כל המאמץ הכרוך בכך. פשוט לתת לילד את כל מה שהוא רוצה ולאפשר לו להתמקד בדבר הכי חשובלנצח בקרב על חייו!

בית החינוך פאול קור בפתח תקווה ועמותת משאלת לב Make-A-Wish Israel חוברים יחד להגשמת משאלות.

היריד הקהילתי החברתי למען ילדי המשאלות יוצא לדרך כחלק מפעילות בית החינוך פאול קור לקידום ערך קבלת השונה כשווה בין שווים. הפעילות בשיתוף עמותת משאלת לב למען ילדי המשאלות. התכנית "ילדים למען המשאלות" מאפשרת לילדים לאמץ  ולהגשים משאלות ובכך, לחוות מהות אמיתית של נתינה חברתית.

במסגרת הפעילות, יתקיים אירוע השותפות השנתי - הפנינג "יחד יד ביד" במתחם בית החינוך, ביום חמישי 8.6.2017 בין השעות 17:00-19:00, האירוע נועד לייצר קהילה מכילה, המאפשרת לכל חבר בשותפות לתרום ולהיתרם.

באירוע המיועד לכל תושבי השכונה יערך הפנינג שמח עם הפעלות מגוונות, ימכרו מוצרים שונים החל ממתנות ועד כלי בית. כל ההכנסות מהאירוע יוקדשו למימון הגשמת משאלות לילדי משאלת לב.

האירוע, אשר ייערך בבית החינוך 'פאול קור', יכלול מתחם שוק איכרים, מתחמי הפעלות לילדים ולהורים, מתחמי אוכל, הגרלות ענק ועוד הפתעות.

תכנית "ילדים למען ילדי המשאלות" מאפשרת לילדים ולבני נוער לאמץ ולהגשים משאלות ובכך, לחוות מהות אמיתית של נתינה חברתית.

הילדים מקיימים הליך דמוקרטי של בחירה ואימוץ משאלה ממאגר המשאלות, ובמקביל בוחרים ומגדירים את אופי הפעילות שמתאימה לבית ספרם. בהמשך הילדים מתכננים ומוציאים לפועל את הפעילות, אשר יכולה להיות: הפנינג, חסויות, פעולות יצירה, ערב כישרונות או אירוע אמנותי. בסופו של התהליך זוכים הילדים להבין את הכוח והעוצמה שבהגשמת המשאלה.

לחוויה החינוכית והערכית הנוצרת בתהליך, שותפה גם הקהילה הקרובה: צוות בית הספר, המורים, ההורים וכמוכן, העמותה. הילדים הפעילים למען העמותה חווים נתינה חברתית ולימודית אשר ממלאת את ליבם באנרגיות חיוביות שבהגשמת המשאלה. בתהליך שיתופי זה בין הילדים, ההורים, העמותה ומערכת החינוך, נוכל לתרום לעולם טוב יותר.

התכנית פועלת מזה שנים בבתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים ותיכונים בכל המגזרים. בנוסף, פועלת התכנית עם תנועות נוער, פנימיות נוער, מתנ"סים בכל הארץ וזוכה להדים חיוביים במערכת החינוך ומחוצה לה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו
שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...