אירועים להעלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות בפ"ת

13/12/2017
חדשות


כל שנה השלישי בדצמבר מצוין כיום הנכה הבינלאומי ברחבי העולם, וגם בפתח תקוה מציינים זאת בקיום פעילויות המיועדות להעלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות.

כמדי שנה, תכנית "קהילה נגישה" מקיימת פעילויות ברחבי העיר להעלאת המודעות לנגישות ולאנשים עם מוגבלויות, כל זאת כדי להכיר מקרוב את הקשיים איתם מתמודדים אנשים עם מוגבלויות בחיי היום-יום וכיצד הם מתבגרים על המגבלה ומנצחים אותה.

צילום: עיריית פ"ת

תכנית "קהילה נגישה" המרוכזת על ידי עו"ס קהילתית מהמחלקה לעבודה סוציאלית קהילתית באגף לשירותים חברתיים ובריאות מובילה את הפעילויות במהלך החודש, כולל מופעים, אירועים משותפים, סיורים ועוד.

הארגונים החברים בוועדת ההיגוי של "קהילה נגישה" מפיקים את האירועים השונים בשיתוף עיריית פתח תקוה, וזאת בתמיכה וסיוע של מ"מ רה"ע איציק דיעי יו"ר קהילה נגישה וראש האגף לשירותים חברתיים ובריאות אשר שוקר.

המוטו של הפעילים החברתיים (אנשים עם מוגבלויות תושבי העיר המתנדבים לקדם את הנושא) חברי קהילה נגישה הוא: "אל תרחמו עלינו! אנחנו יכולים ומסוגלים! רק תנו לנו את התנאים המתאימים לכך, כמו נגישות ורגישות לצרכים שלנו".

ראש העיר איציק ברוורמן: "בכל פעם שאני נפגש עם חברי קהילה נגישה או עם חברים באחת העמותות והארגונים לבעלי מוגבלויות אני נפעם מהמוטיבציה ומהיכולות האדירות. במהלך חודש המודעות לאנשים בעלי מוגבלויות, נקדם אירועים ומפגשים שמטרתם העלאת המודעות ליכולות האדירות ולכישורים הרבים של בעלי המוגבלויות וכן קיום אירועים משותפים לכלל האוכלוסייה".

הפעילויות בחודש מודעות מצטרפות לתהליך שהחל השנה בעיריית פתח תקוה של הדרכת כלל עובדי העירייה בהגשת שירות נגיש, הדרכה המועברת ע"י פעילי "קהילה נגישה" בהתנדבות וכן בהשתתפות עיריית פתח תקוה בקמפיין שהתקיים לפני כשבועיים בנושא אי חנייה בחניית נכים למי שאינו נכה.

בין הפעילויות שיתקיימו השנה במסגרת חודש המודעות:

מתנ"ס עמישב

רכישת כרטיסים 03-9339393.     

מה כבר בקשתי?! - הצגה להורים לילדים עם צרכים מיוחדים.

יום שלישי 26/12/17, ח' טבת בשעה 20:30, כרטיסים ב-10 ₪.

מתנ"ס נפלאות

מסיבת חנוכה למשפחות מיוחדות - מעגל מתופפים, הדלקת נרות, הצגה "החתול במגפיים" וחלוקת סופגניות. הכניסה חופשית. יום שני, ל' כסליו 18/12/17 בשעה 17:00.

יחד לב אל לב - פעילות מהנה משותפת לבני הנוער, חברי מועדון "חברים" – אקי"ם וגמלאי המתנ"ס. יום שני 1/1/18 י"ד טבת בשעה 17:30.

מתנ"ס רמת ורבר

"יוצא מהבועה", הרצאה עם סמי סירואה. יום ראשון כ"ט כסלו, 18 17.12, בשעה 10:30.

מועדון מעגלים - לבוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, מארח בני נוער מתיכון יצחק שמיר לערב חברתי משותף ומהנה. יום רביעי 27/12/17, ט' טבת בשעה 17:30.

מתנ"ס נווה גן

מפגש ייחודי ומרתק על החיים עם מגבלה - מועדון הגמלאים. יום שלישי, 26/12/17, ח' טבת בשעה 12:00.

בית ספר מעוף

תלמידי תיכון מעוף לחינוך מיוחד בפעילות משותפת לקראת החנוכה עם תלמידים מאושפזים בשניידר. יום שלישי כ"ד כסלו, 12/12/17.

עזר מציון

מסיבת חנוכה משותפת לחברי מרכז יום לנכים מורכבים עם תלמידי ישיבת "אשרינו". למוזמנים בלבד.

בריכת מינץ

פעילות חווייתית לחג החנוכה להורים וילדים עם צרכים מיוחדים (משתתפי חוג השחייה) במים ובדשא כולל חלוקת פרסים וסופגניות. יום שישי 15/12/17, כ"ז כסליו בשעה 12:00.

סיירת נגישות

חברי סיירת הנגישות - פעילי "קהילה נגישה", מורים, הורים ותלמידים משבעה בתי ספר יסודיים בעיר, ומבי"ס קורצ'אק לחינוך מיוחד, יסיירו ברחבי העיר לאיתור מפגעי נגישות וטיפולם בעזרת מוקד 106.

את הפעילות בעיר מובילים הפעילים הקהילתיים וסמדר סעצ'י עו"ס קהילתית ורכזת קהילה נגישה בפתח תקוה. לפרטים נוספים ניתן לפנות לסמדר סעצ'י: 9149404.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...