אז מה המחיר המומלץ ללוחות גבס?

18/03/2018
איכות חיים


השימוש בלוחות גבס לצורך שיפוץ מבנה הפך למקובל מאוד. בלוחות הגבס ניתן להשתמש למטרות אסתטיות וכן כדי להגדיל את התועלת בניצול החלל בבית, בדירה, במשרד ובכל מקום. התקנת לוחות יכולה לשמש ליצירת קיר או מחיצה, נישה, מדף. ניתן לייצר גם תקרות מונמכות, מזנונים, מסתורים לחיווט ולצנרת, דקורציות ומסגרות לחלונות ולדלתות. אך מה בדבר המחירים? אם אתם מתכננים לשפץ בית או לעצב את המשרד, ריכזנו למענכם את המחירים המומלצים.

מחירים לפי צבעים

את השאלה המעניינת אתכם, הקוראים, דהיינו מהו מחיר לוחות גבס יש לחלק לכמה חלקים. למעשה, יש לחלק את השאלה לצבעים, ונסביר להלן מדוע. אם הנכם סבורים כי לוח גבס לבן הוא הלוח היחיד שיש בנמצא הרי שכדאי לדעת שיש עוד סוגים נוספים. צבעו של לוח הגבס איננו אך ורק מטעמים אסתטיים. ישנם הבדלים מבחינת ההרכבים והתכונות ולכן – כל צבע בא לידי ביטוי גם במחיר שונה. לעומת הלוח הלבן, הבסיסי, יש גם לוחות שהם יותר עמידים ולכן גם יקרים יותר. את הלוחות האדומים והוורודים יש לבחור כאשר רוצים פתרונות עמידים מבחינת עמידות לאש או עמידות לחום. ומה לגבי הלוחות הירוקים, שגם הם מאוד מקובלים? אלה הם לוחות שיתאימו ליישום בחדרים רטובים, כתקרה או כקירות ונישות בחדרי שירותים ומקלחות.

מחירים, עובי וגודל הלוח

לפני שנספק נתונים נוכחיים לגבי מחיר לוחות גבס נספר כי יש משמעות רבה גם לגודל הלוח ובראש ובראשונה – לעובי. ישנם לוחות עבים יותר יש עבים פחות וככל שהעובי והמידות גדולים יותר, כך המחיר הכולל יהיה גבוה יותר.

* אם מה שאתם זקוקים לו זה לוח גבס לבן, רגיל, כאשר מדובר בעובי של כ-12- 13 מילימטרים, ובמידות של 120 על 260 מילימטרים, המחיר לכל פלטה יהיה כ-35- 40 ₪.

* אם מה שאתם זקוקים לו זהו לוח גבס לחדרים רטובים, דהיינו גבס ירוק בעובי דומה ובמידות דומות, המחיר יכול להגיע גם לכ-45 - 50 ₪.

* אם מה שאתם זקוקים לו זהו לוח בעל חסינות לאש (לוח ורוד), עבור מידות דומות לאילו שצוינו לעיל תצטרכו להוסיף עוד כ-10 אחוזים לערך (כלומר המחיר עשוי להגיע לכ-55 ₪).

עלויות להשלמת קירות ואלמנטים מגבס

חשוב להוסיף כי התקנה של קיר, תקרה או של כל אלמנט אחר מגבס מצריך הקמת תשתית וקונסטרוקציה מתאימה. הקונסטרוקציה כוללת מסלולים שתופסים את לוחות הגבס וכן ניצבים שאליהם מחברים את הלוחות ליצירת יציבות ולפני יישום טיח או גימור אחר. את המסלולים ואת הניצבים קונים לפי אורך כאשר ישנם פרופילים שונים, שיתאימו לקירות גבס מיוחדים (למשל כפולים בעובי). תוספת של מסלולים או מוטות ניצבים נאמדת  במחיר של כ-10 – 15 ₪ לכל 2 עד 3 מטרים. לתוספת אלמנטים כגון צמר סלעים (ליצירת בידוד משופר), אלמנטים כגון ברגים ללוחות גבס קיים ישנו מחיר בנפרד.

לקבלת מידע נוסף על סוגי לוחות גבס ויעוץ לחצו כאן

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...