אושרה הבנייה במחנה סירקין

13/02/2017
חדשות


הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז המרכז אישרה היום את התכנית לפינוי מחנה סירקין בפ"ת לצורך הקמת 12 אלף יחידות דיור.

המתחם יוקם לצד שטחי מסחר, תעסוקה ופארקים חדשים. השטח הכולל של התכנית הוא 2,600 דונם, בנוסף ל-200 דונם המיועדים לתכנון עתידי.


בקרוב הפקקים יגדלו?

ירון קדוש ממטה המאבק נגד הבנייה בסירקין מסר: "מדובר רק בתכנית השלד - תכנית מתאר כללית. הדרך לבניה ארוכה". במטה בראשותו של משה פישר מתכוונים להמשיך במאבק: "המאבק להצלת העיר עולה שלב. המטה יתכנס ויחליט על הצעדים הנכונים" אמר קדוש.

ראש העירייה איציק ברוורמן מסר: "תכנית השלד למחנה סירקין אושרה היום בוועדה המחוזית, בניגוד גמור לעמדת העירייה. יישום תכנית סירקין יביא לקטסטרופה תחבורתית ויפגע באיכות חיי התושבים באזור כולו. התוכנית איננה נותנת מענה תחבורתי הולם לעומסים הצפויים כתוצאה מהבניה והאכלוס העתידי בסירקין. לפיכך, עד שלא יימצאו פתרונות אמת למחדל הצפוי, לא אתן ידי לבניית ולו יחידת דיור אחת במתחם. אני מעריך את רצונה של המדינה לבנות ולפתור את מצוקת הדיור, אך לא על חשבון תושבי עירי. אישור התוכנית בוועדה, איננו המילה האחרונה בעניין, ואני מסרב להיכנע לתכתיב המדינה .העירייה בראשותי תפעל בכל האמצעים המשפטיים והציבוריים העומדים לרשותה, כדי להגן על איכות חיי תושבי העיר".

למרות התגובות לעיל, וכפי שכבר פרסמנו כאן, התכנית אושרה למרות התנגדות עיריית פ"ת והתושבים באזור, החוששים מעומס תחבורתי והיעדר תשתיות מתאימות. אך גם כל הגופים המקומיים מודעים לכך שייתכן כי מדובר במאבק "אבוד מראש" אל מול הגורמים הממשלתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...