אורחות מרתקות בפורום הנשים

03/01/2016
חדשות

בתאריך 29/12 התקיים במוזיאון יד לבנים ארוע ההשקה של פורום נשים מנהיגות ונשות עסקים בפתח תקווה. השתתפו כ-120 נשים פעילות ומובילות ונשות עסקים.

הארוע בהנחייתה של עו"ד אורנה דוידאי, מחזיקת תיק הנשים בעיר ומייסדת הפורום, התקיים במעמד ראש העיר איציק ברוורמן ואשתו דפנה, ואורחות הכבוד: השרה לשוויון חברתי ח"כ גילה גמליאל, ראשת העיר יהוד מונוסון עו"ד יעלה מקליס, וגב' שרה זועבי - מוסלמית ישראלית ציונית גאה.

השרה גילה גמליאל, שרה זועבי, אורנה דוידאי, יעלה מקליס

אורנה דוידאי הזמינה את נשות פתח תקווה להשתלב בפעילות חברתית, קהילתית ופוליטית, בתפקידי ניהול בכירים, בדירקטוריונים, במועצת העיר ובכנסת, והצהירה כי נשים הינן מוכשרות, ראויות וכי אינן מיוצגות באופן ההולם את מספרן באוכלוסיה: "לא עוד חברת מועצה אחת מתוך 27 חברים בעיריית פתח תקווה, לא עוד 3 שרות מתוך 20 שרים בממשלה, לא עוד 24 חברות כנסת מתוך 120 חברים, לא עוד מיעוט בדירקטוריונים ובתפקידי ניהול בכירים, לא עוד מיעוט בסגל הבכיר באקדמיה!".

הפורום יהווה קבוצת עניין וקבוצת "לחץ" לקידום נשים בכל תחומי המנהיגות והשלטון, וייתן לנשים כלים פרקטיים כיצד להשתלב בפעילות ציבורית ו/או פרטית, להגיש מועמדות למכרזים ולתפקידי ניהול, להקים עסק ולנהל אותו, רקע וכלים למעוניינות להשתלב במועצה המקומית או בכנסת, כל זאת ועוד באמצעות מפגשים חודשיים שיכללו הרצאה מקצועית, מפגש עם אשת ציבור, ח"כ, שרה, ראשת עיר, חברת מועצה, אשת עסקים, פעילות בקבוצת נטוורקינג ועוד.

ראש העיר ברוורמן ברך את הנוכחות והצהיר כי הוא מגבה ותומך בפעילות המקדמת את מעמד האשה בעיר, וכי הוא היה מעוניין שנשים רבות יותר ישתלבו במנהיגות המקומית. ראש העיר הזמין את הנשים להצטרף לפעילות הציבורית.

השרה הגב' גילה גמליאל סיפרה על הפרוייקטים המבורכים שהיא מקדמת לשיוויון, לצמצום פערי השכר בין גברים ונשים ועוד.

ראשת העיר יהוד- מונוסון, הגב' יעלה מקליס, סיפרה על דרכה לצמרת, על הקשיים והעבודה המאומצת שיש להשקיע עד שמגיעים למטרה המיוחלת, וכן נתנה טיפים לנשים כיצד לעשות זאת.

הגב' שרה זועבי קצרה תשואות ומחיאות כפיים על נאומה הציוני, אוהב ישראל ועל אומץ ליבה יוצא הדופן במלחמתה ובמלחמתו של בנה, נגד ההקצנה בחברה המוסלמית שאינה מקבלת את רעיון המדינה היהודית: "התקוה היא ההמנון שלי, דגל ישראל הוא הדגל שלי, אני אוהבת את הארץ הזו... היהודים סבלו מרדיפות ומרצח עם וגם היום לצערי הם סובלים מכך, מגיע לעם היהודי מדינה משלו".

לפני המפגש עצמו התקיים סיור במוזיאון פתח תקוה לאמנות, בתערוכה 'ביבליולוגיה הספר כגוף'. 

פורום הנשים ימשיך ויפעל במהלך השנה באופן סדיר.

(צילום: זאב שטרן)

שתף ב-

תגובות

כל הכבוד לחברת המועצה היחידה והמיוחדת
מקדמת נשים. היה ארוע מרתק
פעילות מבורכת - 03/01/2016
שתף ב שתף ב
פורום נשים - פתח תקוה
ברכות לעו"ד אורנה חברת המועצה האישה היחידה, על הפעילות שהיא יוזמת ,,,, בברכתו של ראש העיר מר ברוורמן,,,,,,, המפגש היה מעניין, עם נשים אחת אחת מהשורה הראשונה,,,,,שתמשכנה להיות ולבוא לכל המפגשים שיהיו בהמשך..... מלא ברכות מכל הלב להצלחה,,,, לפעילות מבורכת.
תלמה שמשון - 03/01/2016
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...