"הפרפרים של עומר"

30/05/2016

מאת: בר שתי וטופז מאדב

שלום, אנחנו טופז ובר, תלמידות בי"ס קפלן בפתח תקווה, רוצות לספר לכם על עומר ז''ל והמיזם המיוחד שעשו לזיכרה.        

בבית ספרנו יש מיזם המיוחד שעשו לזיכרה עומר ז''ל. בטקסי ראש חודש בבית הספר אנחנו מקבלים ומעבירים את הצמיד לילד אחר, ילד שעושה מעשה טוב ומיוחד למען חבריו לכיתה, או עוזר לצוות החינוכי.

לדוגמא - אני, בר, קיבלתי צמיד האדום בטקס ועליו היה כתוב בלבן: Butterflies are Forever. קיבלתי אותו ממנהלת בית הספר ורכזת חינוך חברתי בבית ספרנו על כך שכל פעם שלא היה ילדים במשמרות זה''ב, התנדבתי להחליף.

אני העברתי את הצמיד לילדה שעשתה טוב לכולם, עזרה ותמכה - העברתי אותו לטופז.

שלום, אני טופז, ואני קיבלתי את הצמיד מבר. המחנכת שאלה למי להעביר את הצמיד ולמה? בר העבירה את הצמיד אליי ואמרה שעזרתי ותמכתי בכולם. מאוד שמחתי, מעניין למי עכשיו אני אעביר אותו ולמה? כך, גם נטלי וקארין קיבלו את הצמידים על מעשה התנדבות מיוחד לקראת ביצוע המיזם הכיתתי.

החלטנו לחקור את הנושא ועכשיו אנחנו רוצות לספר לכם על עומר ז''ל, שנהרגה בנפאל: עומר נסעה לטיול הגדול שלה עם המון חלומות ותמימות שהכול אפשרי. ב-21 שנות חייה הצליחה בדרכה האמיתית והמיוחדת לגעת בליבם של הרבה אנשים, היא ידעה לתת מקום לכל אדם, לתת לאנשים את ההרגשה שהיא רואה אותם, וכשהיא הביטה בך ידעת שהיא איתך. הייתה בה תמימות, שמחת חיים והרבה אהבה לסובבים אותה.

משפחתה של עומר ז''ל יזמה והקימה את המיזם החברתי - העברת צמידים. לכל אחד יש מה לתת ואין אחד שלא צריך משהו. אם גם אתם, הקוראים, תרצו לקחת חלק במיזם החברתי הזה, להיות חלק מהקהילה, עשו לייק בדף "הפרפרים של עומר", תקבלו צמיד ותוכלו על ידי מעשה טוב לאחר להעביר את הצמיד שקיבלתם...

אתם בטח אומרים לעצמכם - למה המיזם קשור דווקא לפרפרים? ובכן, כאשר עומר הייתה בגיל 16 היא עשתה קעקוע על כתפה ובו היה רשום: "Butterflies are Forever". פירוש המשפט הוא: פרפרים הם לנצח. מעל המשפט היה ציור של פרפר ורוד. המשפט מבטא את החופש ודרך החיים שאפיינה את עומר בדרכה המיוחדת שלה.

עומר אימצה את המשפט שעל כתפה למוטו שלה בחיים והוא השאיר את חותמו על הסביבה שבה הייתה חייה. לאחרונה התחיל לפעול מיזם חדש, בו אפשר להנציח את עומר. הפרויקט נולד במטרה לעודד אחדות, אכפתיות ונתינה בחברה תוך כדי עשיית מעשים טובים.

לבלוג של כיתה ו'1

שתף ב-

תגובות

כל הכבוד
כל הכבוד ו1 על הכתבה והבלוג!
רונית שטיין - 05/06/2016
שתף ב שתף ב
מרגש
מיזם מקסים! כן ירבו מעשים טובים !
נירית כשדאי - 05/06/2016
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...