שישי מהאגדות ב"קפלן"

26/01/2015

מאת: תלמידי כיתות ד' בבי"ס קפלן פ"ת

אמנם היום יום שני, אך אנו, כתבים צעירים, רוצים לשתף אתכם, הקוראים, במה שמתרחש אצלנו בימי שישי. בכל יום שישי ילדי שכבת ד' בבית ספרנו, משתתפים בקורסים מיוחדים תחת שם כולל "שישי מהאגדות". צוות המורים פתח יחידות לימוד מיוחדות בנושא האגדות. נתנו לנו אפשרות לבחור את הקורסים המעניינים אותנו.

סאני שופוטינסקי מכיתה ד'2: יום שישי אצלנו הוא יום מיוחד. אפשר להביא תיק קטן. בתחילת השנה נתנו לנו אפשרות לבחור איזה סוג סיפורי עם אנחנו רוצים ללמוד: אגדות חז''ל, משלים או מעשיות. כל יום שישי, בשעתיים הראשונות אנו עובדים עם חוברות מיוחדות שלומדים בהן את הנושאים ואת הסיפורים.

בשעתיים האחרונות כל ילד בשכבה משתתף בקורסים לפי בחירתו, לדוגמה, פיזיקה מהאגדות, חוויה בצלילים, עיצוב דיגיטלי, אגדה בקופסה, דיבייט מהאגדות, משחקים ומספרים, חיות מהאגדות וכדומה...אני בחרתי ללמוד בקבוצת "אגדות חז''ל" בשעתיים הראשונות. אגדות חז''ל מאוד מעניינות אותי ותמיד יש בהן מוסר השכל שמלמד המון. מאוד נהניתי.

בשעתיים האחרונות השתתפתי בקורסי "עיצוב דיגיטלי" ו"אגדה בקופסה". מאוד נהניתי משום שאני אוהבת לפסל ולצייר. למרות שהקורס הסתיים ולא סיימתי את הכנת הקופסה, אני עדיין יורדת לחדר אומנות בהפסקות לפעמים כדי להמשיך ולסיים את עבודתי בקופסה. זה מעניין מאוד "להכניס" לתוך קופסה רגע מהאגדה.

שמי ליאל עוז מכיתה ד'2 ואני בחרתי בקורסי מעשיות ומשלים כי אני אוהב בעלי חיים.

אני מאוד אוהב את האווירה של החברים לקבוצה. במפגשים אנחנו מכינים ומציגים הצגות בעקבות הסיפורים שלמדנו בכיתה. כמו כן, אני לומד איך כותבים משל ואפילו הכנתי ספרון.

השתתפתי גם בקורסים תאטרון ודיבייט. בתאטרון עשינו תרגילים של שחקנים אמיתיים והרגשתי  כמו שחקן על הבמה. במפגשי קבוצת דיבייט הינו צריכים להציג הצגות עם נתבע, תובע ושופט - על סיפורים שהם סיפורי עם, ממש כמו בבית משפט. אני וחבריי מאור ועוד מאור, בחרנו בסיפור "הזאב והעגור". בפעילות של בית המשפט גם הזאב וגם העגור נתבעו.

אני יודע שלא בכל בית ספר המורות עושות זאת.

שלום, אני אליאן עפארי מכיתה ד'3, וגם אני לומדת משלים ביום שישי וזה מאוד כיף. עד כה למדנו על משלים שונים של איזופוס, קרילוב ולפונטן. בקורס "אומנות מהאגדות" אנחנו מכינים כריות נוי לפי הנושאים. הקורס מאוד מעניין וכיף. אבל הכי כיף בקבוצת "חיות מהאגדות". שם  אפשר להאכיל ולסרק את חיות.

נגשתי אל אושר דיאמנט מכיתתי ושאלתי את דעתו גם על הלמידה בימי שישי. אושר ענה: "כיף לי ממש ואני מרגיש שזה יותר טוב מבתי ספר אחרים". אורי חיימוביץ מד'1 ציין ש"יום שישי הוא יום מיוחד כי עושים זאת דווקא בבית ספרנו. הלמידה היא חווייתית בתחומי העשרה, לא תחומים רגילים".

יום שישי הוא יום שמח שבו אנחנו חוזרים הביתה ללא שיעורי בית. לא פחות חשוב, נכון?

לדף הראשי של בלוג כתבים צעירים – בי"ס קפלן פ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...