שוב התקשורת מחטיאה את העיקר

10/06/2014

כמו במחאת הקוטג', שוב התקשורת מפספסת את הבעיה האמיתית - השיטה! זו שגורמת לכך שאחוז מזערי מהציבור מחזיק ב99% מהנכסים במדינה.

השאלה היא לא אם לאדם שמרוויח 30-40 אלף ש"ח בחודש יש דירה אחת או שתי דירות. זה ממש לא הרבה, ואדם כזה יכול להגיע בקלות גם ל 3 דירות במהלך חייו. הבעיה היא הרבה יותר חמורה: השאלה האמיתית שצריכה להישאל בקשר לפוליטיקאים ותיקים בסביבות שנות השבעים לחייהם, כשמאחוריהם עשרות התמודדויות לכנסת, לרשויות המקומיות, לפריימריז וכו', כאשר העלות של כל התמודדות שכזו מוערכת במיליוני שקלים, היא מאיפה הכסף למימון ההתמודדויות האלה?

כלומר, סביר להניח שפוליטאי שכזה הוציא עשרות ואולי מאות מליוני ש"ח במהלך הקמפיינים השונים שצבר במהלך חייו. מי מימן את מאות המיליונים הללו ואיזו תמורה הוא קיבל על כך? ואם המועמד מימן זאת בעצמו, אז איך הוא צבר את הסכומים הללו? ואילו מחוייבויות יש לו וכלפי מי? ואיך ייתכן שאנשים מהשורה נעשים מולטי מליונרים ביום אחד כתוצאה מהחלטות של שרים וראשי ערים?

השיטה הנוכחית אינה מאפשרת לאנשים טובים וישרים להישאר בפוליטיקה לאורך זמן ולשמור על תכונות אלה. השיטה הנוכחית מעודדת תופעות של שחיתות וקשרי הון שלטון לא תקינים.

וכמובן שזה לא ישתנה, כי למי ששולט בתקשורת ובכלל אין אינטרס שיהיה שינוי...

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...