על יאיר גולן ודמוקרטיה

07/05/2016


מאת: יניב הדרי

השבוע מדינת ישראל ציינה את יום הזיכרון לשואה ולגבורה. לרובנו זהו יום טעון במיוחד עם המון מטענים רגשיים שצפים וסיפורים מסמרי שיער וזוועתיים, ומצד שני מאד מרתקים, שמסופרים ע"י הניצולים שאחרי הסיפורים האלה נשאר רק לחבק אותם חזק ולהגיד תודה שבזכותם אנחנו כאן.

כל זאת כדי שנוכל להמשיך לספר את הזוועות והרוע שהם חוו לדורות הבאים. אבל גם ביום כזה יש כאלה שמחפשים לעשות הון פוליטי, ולגרוף לחיקם עוד כמה קולות פוטנציאלים, וכל זה על גבם המרוסק, העייף והתשוש של ניצולי השואה!

ראש הממשלה הודה שלאורך השנים ניצולי השואה הוזנחו אך לאחרונה הוקצו משאבים לטפל בהם. האומנם? בטח יום לאחר שיסתיים יום השואה הכסף ילך באורח פלא להקמת ישיבות או לקמפיין בחירות ושוב בשנה הבאה יבטיחו הבטחות שווא.

אחד הבודדים שאמר דברי אמת זהו סגן הרמטכ"ל יאיר גולן, אבל אז קפצו עליו כל מיני גורמים ופוליטיקאים ממחנה מסוים ודרשו ממנו להתנצל. "מה פתאום? מדינת ישראל לא כזאת! אצלנו לא עושים דברים כאלה...".

נכון! אנחנו אמנם לא משתמשים בשיטות הרצחניות שהנאצים עשו, אבל חלקים מסוימים ולא מעטים באוכלוסייה מתנהגים בצורה גזענית, לעיתים אלימה ולא מוסרית. קבוצת בית"ר ירושלים שלא מוכנה שישחק אצלה שחקן ערבי טוב ככל שיהיה, רק בגלל שהוא ערבי... אבל להיכנס לאבו גוש בדרך חזרה ממשחק ולנגב חומוס אצל אבו יוסוף - עם זה אין להם בעיה... אוהדי כדורגל שתוקפים במוטות ובאלות אוהדים מקבוצה אחרת רק בגלל שהם לא אוהבים את הצבע הנכון... חייל שיורה במחבל שכוב על הרצפה וכנראה כבר מנוטרל סתם מתוך נקמה... ח"כ שאומר שצריך לעלות עם טרקטורים על בית המשפט העליון... ארגוני ימין קיצוניים וסתם חכ"ים שמחפשים כותרות מאיימים על שר הביטחון ואפילו קוראים לו בוגד כי הוא לא מיישר איתם קו וקורא לחייל היורה "גיבור"... רצח המשפחה בכפר דומא ועוד...

נכון, אנו מדינה קטנה שזכותנו להגן עליה מפני אויבינו, אבל נראה שזה נהפך על בסיס של שנאה ונקמה אישית. סגן הרמטכ"ל התכוון שאיבדנו איפשהו בדרך את המוסריות ואת היושרה, והפכנו לכנועים ול"גברים".

כאשר יש ח"כ מסוים שעולב בחכ"ית בגלל נכותה, או כאשר ח"כ דתי שאמור להיות מוסרי מבקש הפרדה בין יהודיות לערביות בחדר לידה אז אנחנו בבעיה. עצוב לי לומר את זה אבל אנחנו לא מוסריים מספיק, אנחנו די גזעניים ואפילו הדמוקרטיה כאן היא כבר לא בדיוק דמוקרטיה...

ולכן לדעתי האישית יאיר גולן צדק במה שהוא אמר, ולא צריך כבר להפוך אותו לשמאלן, בוגד, אנטישמי ועוד צרור קלישאות שחוקות.

לבלוג של יניב

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...