משגררים את ארץ ישראל ב"קפלן"

22/02/2016

מאת: ליטל מייכר, ביאטריס ממצי'ס וירין צורדקר

אנחנו – ליטל, ביאטריס וירין, תלמידות כיתה ו'1, והיום נספר לכם על יוזמה של שכבת ו' במסגרת שיעורי עברית, שבה אנו רוצים לפרסם את ישראל ולמתג את היתרון היחסי של ישראל בעולם..

בשיעורי עברית עם המורה איריס התחלנו לחקור שירים על מקומות בארץ. משם הגיע הנושא - לשגרר את ישראל. צפינו בסרטונים שמראים עד כמה אנשים לא מודעים לישראל או מודעים אליה בצורה שלילית, זיהינו את הצורך להפיץ את ישראל ואת היתרון היחסי שלה בעולם......
חשבנו על רעיונות כיצד נוכל לפרסם את ישראל בעולם. למדנו על דברים יחודיים בישראל בעזרת השיר "רק בישראל", בררנו מושגים כמו: מהו שגריר, משרד הפנים, האומות המאוחדות ועוד, רשמנו הגדים כגון: 'אני אוהב את ישראל כי...', 'בואו לישראל' ועוד.

כרגע אנחנו בשלב שבו לומדים על ישראל באמצעות בולים, כרזות ושטרות. לאחר מכן כל ילד יחקור את הנושא שהוא מתעניין בו ושהוא רוצה בעקבות היתרון היחסי של ישראל למתג את ישראל באמצעות פליירים, פוסטרים, סרטונים, כרזות וכדומה.

קוראים לזה למידה מבוססת יזמות, שבא אנו חושבים על צורך ומשם כבר אנחנו יודעים מהו המיזם שלנו. זו למידה מאוד חשובה, 20 מנהלים מרחבי הארץ באו לכיתתו בכדי לראות איך מתנהל השיעור "שגרירים". זו למידה מאוד מהנה בשבילנו אנחנו אוהבים את ישראל וחושבים שגם אנחנו הילדים יכולים לעשות שינוי בארץ ישראל.

בסופו של דבר נבחר לוגו וסיסמא ואת כל היוזמה נוכל להציג ב"יום ישראלי" שיתקיים בבית הספר.

מאיתנו,

תלמידי כיתה ו'1 – בי"ס קפלן פ"ת

לבלוג שלנו - לחצו כאן

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...