לטיול יצאנו...לירושלים הגענו

08/06/2015

מאת: ליה רן מכיתה ה'2

שלום, שמי ליה רן מבית ספר "קפלן" מכיתה ה'2 ואני רוצה לשתף אתכם בחוויה שהייתה לי.

ביום שני ה-1/6 יצאנו לטיול שנתי לירושלים. שם ראינו את משכנות שאננים וסיפרו לנו שמשכנות שאננים הם בעצם תחנות קמח שאנשים עובדים שם בשביל להביא פרנסה לביתם. אחר כך נסענו לכותל וכל אחד שם פתק ובתוכו משאלה שהוא רוצה שתתגשם.

מהכותל נסענו למוזיאון הרצל שבהר הרצל, ושם הראו לנו את כל ערי הבירות שהרצל ביקר בהם, ראינו סרט המדבר על נער שקוראים לו ליאור והוא צריך לגלם את הרצל בהצגה. ליאור לא ידע בכלל מי הוא הרצל ומה הוא תרם למדינת היהודים. ותוך כדי כך הבמאי ועוד מישהי שהייתה ידידה של הרצל עזרו לו לדעת מי הוא היה ומה הוא תרם. תוך כדי שהם הסבירו לליאור למדנו גם אנחנו מיהו הרצל. למדנו שהרצל למד משפטים, והיה גם צלם, יזם וגדול אומה.

הרצל תמיד האמין בחזון שלו: מדינה של יהודים. הרצל ביקר בהרבה מקומות וברובם לא הסכימו לעזור לו להקים מדינה יהודית, אבל הרצל לא נכנע ואף פעם לא הרים ידיים. 50 שנה אחרי שהוא נפטר, קמה מדינת היהודים.

ולקראת הסוף ביקרנו בהר הרצל, שם קבורים גדולי האומה, למשל: גולדה מאיר, בנימין תאודור זאב הרצל. כמו כן, ראשי ממשלות ונשיאים של מדינת ישראל. כשהיינו בהר הרצל ובמוזיאון הרצל נהניתי מאוד להכיר את דמותו של הרצל ולמדתי ממנו שלא צריך להרים ידיים כשלא מצליחים, ולנסות שוב ושוב.

ולקראת הסוף המורות המקסימות שלנו וההורים המלווים קנו לנו ארטיקים והיה ממש טעים וכיפי.

שמחתי לשתף אתכם.   

לבלוג כתבים צעירים של בי"ס קפלן

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...