כשיש לך מזל - אתה גאון

20/06/2014

אין כמעט חולק על העובדה שמאמן הכדורסל דיוויד בלאט הוא אחד המאמנים הטובים האירופה, שלא לדבר על אישיותו המדהימה והמקצוענות שלו. יחד עם זאת היו עד לאחרונה לא מעט פרשנים, אנשי מקצוע ואוהדים שלא היו משוכנעים שהוא מתאים להמשיך ולכהן כמאמן מכבי ת"א.

בשנים קודמות בלאט כנראה לא הוערך מספיק, למרות הישיגיו המצויינים, הן בקבוצות שאותן אימן והן בנבחרת רוסיה. באותם שנים הוכיח המאמן המצויין שהוא יודע לגרום לשלם להיות גדול מסך חלקיו.

דווקא השנה מכבי ת"א נראתה כמעט בכל המשחקים רע מאוד, פרט אולי לאותו גמר גדול מול ריאל מדריד. אבל השנה היו לקבוצה קילומטרים של מזל, גם באירופה וגם בזירה המקומית, וזה היה הגורם העיקרי, אם לומר את האמת, שהביא לה העונה את התארים: אליפות, גביע המדינה ויורוליג.

בלאט והגביע הקדוש

הזכיות בכל התארים הללו, ובמיוחד זה של גביע היורוליג, לא הותירו ברירה לתקשורת להפוך את בלאט לאלוהי הכדורסל העולמי. פולחן האישיות הזה הגיע עד לקברניטי ה NBA, שם אמור בלאט לחתום על חוזה עבודה בימים הקרובים.

מנכ"לים של חברות הייטק אוהבים משום מה להזמין כוכבי ספורט לכנסים ולסדנאות שהם עורכים, כדי שילמדו אותם איך מגיעים להישגים. אני לא חושב שיש קשר הדוק בין הישגים בספורט להישגים בעסקים, אבל מה רע להצטלם עם אליל ספורט ולהגשים חלום על חשבון כסף של אחרים?

בכל מקרה, בלאט הוזמן בשבוע שעבר להרצות בפני הנוכחים באירוע השנתי של IBM. זה קרה שעות אחדות אחרי שזכה באליפות עם מכבי ת"א, כאמור עם הרבה מזל. מאות הנוכחים, שזכו להרצאה שלא חידשה דבר אם לומר את האמת, וגם למצגת באיכות ירודה שדי מביישת את המעמד, שכחו לרגעים אחדים היכן הם נמצאים, והריעו לאליל הישראלי החדש בקריאות קצובות "תישאר, תישאר...", למרות שהוא רמז בדבריו על מה שעתיד לקרות בישיבה עם שמעון מזרחי שעה לאחר מכן – הוא בדרך להיות המאמן הישראלי הראשון בליגה הטובה בעולם. שיהיה בהצלחה! וגם קצת מזל לא יזיק...

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...