זה יתפוצץ לכם בפרצוף

31/08/2014


ההתנהלות המבישה של קברניטי קבוצת הכדורגל של מכבי פ"ת הרסה אתמול חגיגה לה ציפו אלפי אוהדים בפ"ת. ניתן רק לקוות ששינו זוארץ ועומר גולן יתעשתו ויתבגרו, ואם אין ביכולתם לעשות זאת מכל סיבה שהיא, שיניחו את המפתחות, כי לאוהדי מכבי אבשלום פ"ת מגיע הרבה יותר.

ובינתיים, מה שלא פחות מביש, ואולי אף יותר, היא ההתעלמות הכמעט מוחלטת של הנהגת הכדורגל הישראלי ומובילי דעת הקהל בספורט. הכדורגל שייך לאוהדים, ואין זכות קיום למשחקים ללא קהל, במיוחד כשהשחקנים מקבלים את רוב משכורתם בזכות כספי ציבור.

מישהו ראה או שמע את עופר עיני מאז "נבחר" לתפקיד יו"ר ההתאחדות לכדורגל? האמת, לא ציפינו לכלום מעסקן פוליטי שאין לו שום קשר לכדורגל, וספק אם הוא אף בקיא בחוקי המשחק, אבל דווקא בנושא שאמור להיות קרוב לליבו, כמו מחירי כרטיסים למעמד הפועלים שהוא כל כך אוהב, ניתן היה לצפות להתערבות. אומנם סביר להניח שהוא כלל לא היה מודע לפרשה המבזה הזו, אבל בדיוק בשביל זה מעסיקה ההתאחדות כל כך הרבה דוברים ואנשי יחסי ציבור, לא? אבי לוזון, שיש הטוענים שהוא עדיין יו"ר ההתאחדות בפועל, יכול היה כמובן לפתור את הבעיה בשנייה, אבל כמובן שלא רצה, והיה מי שאמר: "הוא הבעיה, לא הפתרון". שמעתם על יו"ר מנהלת הליגה – יורם באומן? תקשיבו, וזו לא בדיחה: האיש מונה לתפקיד בשל כישורי השיווק והפירסום שלו...האיש שהעדיף לשהות בחו"ל בזמן הפתיחה המיועדת של ליגת העל בשבוע שעבר (שנדחתה בשל המלחמה), לא התבייש להגיע אתמול לאיצטדיון הריק בפ"ת, כדי לראות את תוצאות המבחן הראשון שלו בתפקיד – נכשל בגדול!

 

ללא קהל

אתם זוכרים ששרת הספורט, לימור ליבנת, הפכה את כל המדינה, כדי להחליף את יו"ר ההתאחדות לכדורגל? אז אפילו הניתוח לא הצליח, והחולה – אוי החולה...

לראש עיריית פ"ת איציק ברוורמן נסלח הפעם, בהתחשב בעובדה שהוא היה עסוק בהכנות לשנת הלימודים החדשה - נושא הרבה יותר חשוב, ואולם יש לצפות גם ממנו, וגם אם אין זה תפקידו העיקרי, להפעיל את כובד משקלו, במיוחד לאור העובדה שעיריית פ"ת משקיעה כספי ציבור לא מבוטלים בקבוצות הספורט בעיר.

בהיעדר התייחסות מצד כל הגורמים לעיל, ניתן היה לצפות לפחות ממובילי דעת הקהל בתקשורת הספורט הארצית, לביקורת נוקבת על הפרשה. ואולם, לפחות לרגע זה, לא נכתב אף טור ביקורתי מצד העיתונאים, פרט כמובן לסיקור עובדתי על מחירי הכרטיסים והמחאה. זה מה שקורה, כשאת התקשורת מעניין הרבה יותר צבע הגרביים של עוד ילד בן 12 במחלקת הנוער של מכבי ת"א, מאשר הדרבי הפתח-תקוואי.

וכשאין מושיע, נשארנו אנחנו – האוהדים. אוהדי כל הקבוצות בארץ, צריכים ואף חייבים לעשות מעשה. דווקא אותו מעשה שעופר עיני כל כך אוהב, ושעליו בנה את הקריירה שלו – שביתה! אם יש משהו שמאחד את אוהדי כל הקבוצות, הוא היחס המזלזל שהם מקבלים. כשמשחק העונה בין מכבי חיפה למכבי ת"א ישוחק בסמי עופר ריק, אף אחד כבר לא יתעלם.

 

יורם באומן. ללא בושה

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...