החוויות שלנו בשבוע היזמות ב"קפלן"

25/11/2015

מאת: עמית סיידה, נועה ליבוביץ, שקד זמיר, עדי מנדלסון

בשבוע היזמות ב"קפלן" אנחנו מאוד נהנים, ואפילו היינו אחראים על הטקס פתיחה. פעמיים ברצף, אחד בשנה שעברה כשעוד היינו בכיתה ה' והטקס השני התקיים בתחילת השבוע הזה כשאנחנו בכיתה ו'.

בשבוע היזמות אנחנו גם מקבלים הרצאות מיזמים שונים בתחומי עניין מגוונים. ההרצאות גורמות לנו שינוי בנקודת ההשקפה כלפי דברים שונים וגם על החיים.

מאוד נהנינו בהרצאות של סיון נחום וכרמי. הם באו אלינו לכיתה והסבירו מה זה בכלל המושג יזמות, אנו תלמידי כיתות ו' (ושכבת ה') הכנו יצירות עם אפרת המורה לאומנות, דבר הנקרא "חולצתיק". אתם בטח שואלים מה זה? זה מורכב משתי מילים: חולצה+תיק. היה ממש כיף להכין תיק מחולצה, כל ילד הביא חולצה שכבר לא בשימוש והכנו לפי הנחיותיה של אפרת את התיק. גזרנו, הדבקנו ואיך לא - צבענו. אפרת הסבירה לנו איך מהיצירה שעשינו יצאנו יזמים. מדבר כל כך פשוט, שזו חולצה, הפכנו אותו לתיק מהמם! פשוט יזמים.

כשהגענו בתחילת שבוע היזמות ועד סופו להקאתון (כבר סיפרו לכם מה זה בכתבה הקודמת) - זה מה שעשינו: התחלקנו לקבוצות לפני נושאים שונים ומגוונים כגון: "מרחבי בבית הספר", "הקהילה", "איכות הסביבה" ו"לומדים בכיף". בקבוצות ניסינו למצוא בעיות שצריך לפתור בנושא זה.

אני עמית סיידה, פעלתי בקבוצת "הקהילה" - בקבוצה שלי העלנו את הנושא של החיילים, רצינו לעשות הפנינג לחיילים שיהיה להם טוב על הלב ושיעלה חיוך קטן על הפנים.

אני שקד זמיר ואני מקבוצת "איכות הסביבה" - העלנו את הנושא של האנשים שלא זורקים את הגללים של החיות מחמד שלהם (במיוחד כלבים) לפח. חשבנו לתלות שלטים צבעוניים וזוהרים בכדי לעורר את האנשים לזרוק את הגללים של בעלי חיים למקום המיועד לכך.

אנחנו נועה ועדי, פעלנו בקבוצת "מרחבי בית הספר" - ואנחנו העלנו את הנושא של למידה בכיף.

היה לנו ממש כיף השבוע ובכלל שבוע היזמות זה דבר מיוחד שלנו ומהנה.

חבל שלא נוכל לחוות אותו שוב בבית ספר יסודי, אבל זו חוויה שלא נשכחת!

מקוות שאהבתם את הכתבה שלנו ואל תשכחו: "אם תרצו אין זו אגדה".

בהצלחה!

לבלוג "תגיבו ו'1" לחצו כאן  

שתף ב-

תגובות

זה לא בגלל שאני כתבתי את זה
וואו זאת כתבה מדהימה!!! ובאמת אני אוהבת את שבוע היזמות... ואני מאוד עצובה ששנה הבאה אני עוזבת את בית ספר!!! אוהבת אותך בית ספר קפלןןןןןןןן
עדי מנדלסון - 15/02/2016
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...