האם הנפת דגלי ישראל זו פרובוקציה?

26/11/2014

הרחק מעיני התקשורת הארצית, שמבחינתה קיימות רק ת"א, חיפה וירושלים, מתנהל לו בימים אלה מאבק של ממש, שלא לומר מלחמה מקוונת, בין אוהדי הפועל פ"ת לקראת המשחק מול בני סכנין.

בעידן של היום, ידוע שהפייסבוק הוא הזירה המרכזית כמעט לכל דיון חברתי. כך גם מבחינת אוהדי הפועל פ"ת, שהתרכזו בשנה האחרונה בקבוצת פייסבוק אחת גדולה.

ביום שבת הקרובה תארח הפועל פ"ת את בני סכנין, ומאות מאוהדים המלאבסים דורשים להפגין סולידריות עם מדינת ישראל, ומתכננים להניף במשחק את דגלי ישראל. יש לציין שברוב מדינות העולם פעילויות מסוג זה, אינן רק בגדר זכות לגיטימית, אלא אף חובה. דגלי ארה"ב מונפים ע"י אוהדים באירועי ספורט, שלא לדבר על הבתים, מוסדות חינוך ונגינת ההמנון בכל בוקר בבתי הספר.

אוהדי הפועל פ"ת מתפצלים?

מצד שני, נשמעה לאחרונה טענה, לכאורה מוזרה, שפעילויות מסוג זה בקרבת תושבי מדינת ישראל שאינם יהודים הינה פרובוקציה. כך גם חושבים לפחות חלק מאוהדי הפועל פ"ת, שלטענתן יש להתרכז רק באהדה לקבוצה, ולא "לערבב ספורט עם פוליטיקה" לדבריהם. הויכוחים הרבים בפורום האוהדים גלשו כאמור בימים האחרונים לפסים לא נעימים, ואתמול אף נפתח פורום חדש לאוהדי הקבוצה: "פורום הפועל פתח תקווה כחול לבן", כאשר בפחות מ-24 שעות הצטרפו אליו למעלה מ-500 חברים. מנהלי הפורום החדש טוענים שמטרת הקבוצה היא שכל אחד יוכל להביע את דעתו, גם אם היא פוליטית, וגם אם אינה קשורה בספורט, בתנאי שהדבר יעשה ללא קללות ובכבוד הדדי.

מנהלי הפורום הותיק יותר, שבו מעל 2,000 חברים, מעוניינים לשמור על צביון ספורטיבי בלבד, ויש שיגידו גם "ובצדק". יש לציין שכבר לפני שנים רבות, עוד בטרם התקופה שבה עשרות שחקנים ערבים משחקים בליגת העל, הייתה זו דווקא הפועל פ"ת שבה הרבו לשחק שחקנים מהמגזר, והיא הייתה ידועה כקבוצה שמסמלת דו קיום. בינתיים, רבים מאוהדי הקבוצה מאיימים כי כל תגובה בלתי הולמת מצידם של אוהדי בני סכנין, כגון הנפת דגלי אש"ף או קריאות נגד יהודים או מדינת ישראל, תגרום לתגובה קשה מנגד.

נקווה שהכל יעבור בשלום בשבת, ובינתיים נשמח לשמוע את דעתכם (בצורה מכובדת כמובן) - מוזמנים לטקבק...

שתף ב-

תגובות

כתבה מצויינת
כתבה מצויינת ואני שמחה שפורטל פ"ת נטו ראה לנכון להעלות ולהוציא את הסוגיה הזו אל מחוץ לפורמים האלה, כן חשוב לי שכולם ידעו למה ברחנו משם... לא יתכן שיש מחלוקת בין אוהדי הקבוצה ובמקום לנהל שיח בנושא, יש השתקה מטורפת...
אילה אביראש - 26/11/2014
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...