ב"קפלן" מדברים עם בתי ספר מכל העולם

13/01/2015

מאת: רוני אשטון ומעיין שגב מכיתה ה'1, אופיר חלילי מכיתה ו'1

"יחדיו" היא תכנית שמטרתה לפתח קשרים משמעותיים בין תלמידים בכיתות ה'-ו' בישראל ובתפוצות שונות. אצלנו בבי"ס "קפלן" בפ"ת התוכנית פועלת כבר כמה שנים. אנו לומדים עם הדס מדריכת "יחדיו" ועם המורות שלנו לינה ואפרת. לומדים בדרך מאוד חווייתית ושונה.

מולנו - כיתות תאומות מבתי ספר יהודיים בארצות הברית.

קיימנו שיחת סקייפ מרגשת. בשיחה זו למדנו עליהם הרבה, כמו: התרבות שלהם, כיצד הם חוגגים את החגים, על הערוצים שבהם הם צופים, חוקי בית הספר שלהם ועוד...

השיחה של כיתות ה' שלנו התקיימה בשעה 16:00 אחר הצהריים בישראל, כשבארצות הברית השעה הייתה 9:20 בבוקר.

אנחנו מאוד התרגשנו כשדיברנו עם הכתה מבית ספר "Temple Shaharey Tefila" מניו יורק בסקייפ. התרגשנו לפגוש את הילדים עם מורתם סוזן. באנו מוכנים וניהלנו שיחה באנגלית. הילדים משכבתנו ממש שאלו אותם שאלות והם שאלו אותנו. רצינו לדעת עליהם עוד ועוד. גילינו הרבה משותף. הכנו להם שיר באנגלית בהפתעה, סיפרנו על בית ספרנו, על עצמנו. השיחה הייתה מאוד מרגשת וכיפית. נהנינו מאוד!

בשיעורי תרבות ישראל כיתות ו' לומדים על בני ובנות מצווה, וכמובן שיש לנו מיזמים ופרויקטים בנושא. תוך כדי למידה אפרת והדס מסבירות לנו שגם ביה"ס אחר מטקסס הנקרא: "Beth Israel Texas" עושה אותו דבר. הם לומדים עם מורה - רב בשם ג'וש.

קבענו עימם מפגש בסקייפ.

בשיעורי תרבות ישראל למדנו מהי מצווה, איך אנו קשורים למצווה ואנו יודעים שגם התלמידים מטקסס עושים זאת.

הגענו מאוד נרגשים ושמחים לשיחה זו. אני (אופיר) ואופק, היינו צריכים להקריא טקסט באנגלית בפניהם. אני, אופיר, התרגשתי מאוד, הרגשתי איך הלב שלי דופק בום בום בום, אבל זה היה משמח ומוצלח. השיחה הייתה מאוד מצחיקה ומעניינת. בתחילת השיחה בירכנו בברכת "שהחיינו", ואז סיפרנו על בית הספר שלנו והם סיפרו על שלהם. בהמשך השיחה מיכל וליהי מלכה מכיתה ו'2 ועמית כהן מכיתה ו'1 דיברו על המיזם "שמח זה בריא". "שמח זה בריא" זה פרויקט בו הצלחנו להרוויח כסף לילדים המאושפזים בבית חולים "שניידר".

שמחנו מאוד להשתתף בפרויקט המיוחד ואני מקווה שתהייה לנו שיחה נוספת איתם.

תודה לאפרת והדס שעזרו לנו!

לדף הראשי של בלוג כתבים צעירים – בי"ס קפלן פ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...