אנשים טובים לא מעניינים

10/11/2015

מאת: ינון בוים

הידיעה על פטירתו של יצחק נבון ז"ל לא הרעידה את אמות הסיפים של מדינת ישראל. היא גם לא גרמה לשינוי בלוח המשדרים. כנראה שבעידן של היום, כדי לזכות בהכרה והנצחה ראוייה אתה צריך להיות שנוי במחלוקת.

יצחק נבון היה איש טוב. הוא לא היה שייך לאף מחנה. הוא גם לא עשה פרובוקציות. הוא פשוט היה איש טוב. מקובל על כולם. על הימין ועל השמאל. על האשכנזים ועל הספרדים. על הפמיניסטים ועל השוביניסטים. על העשירים ועל העניים.

יצחק נבון לא אנס, לא רצח, לא גנב. יצחק נבון לא עשה קומבינות עם הטייקונים, לא הריץ מניות, לא ניסה לקבל פרס נובל על חשבון טובת הציבור. איש ישר וצנוע, לא ניסה להתבלט. לא עישן סמים, לא התעלל באנשים ולא ניסה לנגח אף אחד.

לכן אף גורם, אישיות, ארגון או עמותה כלשהיא לא רואים בו "כלי" להוכחת צדקת דרכם או ניגוח מחנה אחר. הוא גם לא היווה איום על אף אחד בחייו, כך שאף אחד לא יכול לומר: "למרות שהיו לנו חילוקי דעות רבים...בלה בלה בלה...", כדי לנקות את המצפון שלו.

גם אין אף אחד שעשוי להתעצבן מהבלטה של מורשתו, או מדקת דומיה לזיכרו באירועים שונים. כלומר, לא צריך "לחנך" אף אחד. אם למשל הוא היה שמאלני מידיי, אז בטח היו דואגים לדקת דומייה במשחק של בית"ר ירושלים, כדי לעצבן ולחנך את אוהדיה.

הוא לא שיקר כדרך חיים, הוא לא הבטיח הבטחות שהוא לא יכול היה לקיים, הוא לא עקץ אף אחד. הוא גם לא השתתף בתוכניות ריאליטי. גם לא היו לו מעריצים שלמדו ממנו איך לארגן מסיבות זימה. הוא לא קילל ולא גידף. גם כשהיה נשיא ראה עצמו כאחד העם.

אנשים שתרומתם למדינת ישראל לא הגיע לקצה הקרסוליים של תרומתו של יצחק נבון, "זכו" לכך שהעולם עצר מלכת, לפחות בתקשורת, למשך שבוע או שבועיים לפחות (ואח"כ כמובן כל שנה למשך כמה ימים) כדי "לבכות" על לכתם.

יצחק נבון היה האיש שלנו. של כל העם. אז הוא לא מעניין. מרוב שהוא היה בקונצנזוס הוא הפך ל"פרווה" – לא חלב ולא בשר. ואנחנו לא אוהבים פרווה וקונצנזוס, אנחנו אוהבים אנשים רעים. אנשים שכאשר הם מתים נוכל לסלוח להם ולספר כמה נפלאים הם היו. כי אז הם כבר לא מאיימים עלינו ואנחנו לא יכולים לאיים עליהם. הם כבר לא מפריעים לנו. אבל יצחק נבון לא "הפריע" לאף אחד גם בחייו, אז מה זה חשוב בכלל שהוא מת.

היום כבר אין אנשים כאלה. אנשים טובים לא מעניינים. חבל.

הטור הינו טור דעה, ותגובות יתקבלו בברכה.

לעמוד השער של 'העולם על פי ינון'

יש לכם שאלות, בקשות או רעיונות? מוזמנים לפנות למערכת כאן

שתף ב-

תגובות

כמה נכון, כמה צודק וכול כך עצוב.
כתבה מאלפת, ולצערי גם נכונה, מתחילתה ועד סופה. חבל שהמדינה פושטת רגל בגלל שנאת חינם.
אילן שדמי - 10/11/2015
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...